Artists from Presses:
Kori Newkirk, Cirrus Editions, LTD
Alexandra Grant, Pat Merrill Fine Art Prints
Pierre Picot, Josephine Press
Mark Licari, Hamilton Press
Juliao Sarmento, Mixografia
Juan Rosillo, Zita Press
Ann Hamilton, Gemini G.E.L
John Baldessari, El Nopal Press

Accepted Artists:
Thomas Nawrocki -Juror’s Discretionary Award
Ewa Gavrielov
Frederick Mershimer -Patricia G. Norman Awards
Ashley Nason
Yuval Golan
Ralph L. Steeds
Tancha Dirickson
Janet Marcavage
Peter De Pelsmacker
Susan Makov
Anthony Lazorko
Fred Hagstrom -Patricia G. Norman Awards
Chadwick Tolley
Mike Stephens
Roy Drasites
James Ehlers
Raymond DeCicco
Collette Siegman
Brian Johnson
Bill Bahmermann
Dirk Hagner -George T. Ikeda Awards
Brandon Sanderson
Jody Dunphy
Dale Klein
Chris Warot
Caroline Thorington
Wendy Kahle
Sylvia Solochek Walters
C. David Thomas
Matt Barton
Ruth Weisberg
Anthony DiMichele
David Graves
Suzanne Michel Chouteau
Matthias Kern
David Avery
Elizabeth Wallace
Laura Stickney
Rebecca McCannell
Christopher Register
Jeremy Lund
Brian Anderson
Jonathan Cartledge
Yeung Ha
Evan Lindquist
Chris Papa
Irena Raulinaitis
Michael Knight
Jen Blazina -Juror’s Discretionary Awards
Laurie Sloan
Art Werger
Barry Peterson
Fred Holle
Janet Ballweg
Bob Tomolilo
David M. Bligh
Jochen Stucke
Patrick Simon
Ross Racine
Alan Lerner
Annie Bissett
Laurie D. Brown
Julie Niskanen
Kristin Caskey
Kristina Hagman
Jo Goebel
Kate Brown
Patrick Merrill -LAPS Foundation Award
Salal Moon Rinaldo
Stephen Fisher
Stephen Funk
Christopher Lislo
Andrew Blanchard
Timothy H. Swenson
Todd Anderson
Curtis Bartone
Ben Baumgartner
Robert Creighton
Lisa Bulawsky
Nicholas Naughton
Janette K Hopper
Carolyn Sheehan
Heather Ryan Kelley
Beauvais Lyons -George T. Ikeda Awards
Joyce Harris Mayer
Pamela Houlihan
Justin Marquis
Diana Behl
Sarah Drasner
Nathan Catlin
Michael Sellmeyer
Jennifer D Anderson
Dave Lefner
Linda Lyke
Eric Goldberg
Michael Azzano
Cathy Jean Clark
Michael Benedetti
Avril Bull
Liz Rosetta
Andrew Au
Liz Shepherd
Grace Bentley-Scheck
Mike McMann
Gerald Marcus
Nichole Maury
Nadia Baker
Tim Van Ginkel
Shirley Bernstein
Cie Goulet
Tom Virgin
Michael Connors
Nicholas Brown
-Patricia G. Norman Awards

Michelle Murillo -Patricia G. Norman Awards

John Schultz
Phillip Dvorak
Zoltan Janvary
Aaron Miller
R.Bruce Muirhead
Katie Van Horne
Laurinda Stockwell
Monika Meler -Juror’s Discretionary Awards
Gail Jacobs
Daniel Maw
Natalia Moroz
Nancy Palmeri
Tate Foley
Greg Pfarr
Joan Dix Blair
Nicole Strasburg
Donna Westerman
Kyle A. Chaput -Graphic Chemical and Ink Company Purchase Award
John Bergmeier
Tracy Templeton
Linda Everson
Camilla Taylor
Zach Stensen
Joan T Nye
Max-Karl Winkler
Sarah Pavsner
Nancy Jo Haselbacher -LAPS Foundation Leonard Edmondson Memorial Award
Tallmadge Doyle
Poli Marichal
David Shiner
Kristen Bartel
Susan Unoura
Lorna Turner
Julie Floss
Nancy Macko
Randy Clark
Jacqueline Will
Jenny Freestone
Kay Marshall
Gordon Maric
Thierry Rosset
Eleanore Rembaum
Richard Sloat
Linda Yoshizawa
Toru Sugita
Carrie Lingscheit
Patrick M O'Connor
Cathy Weiss -Hiromi Paper Company Materials Awards
Jack Jacobson
Myungwon Kim
Stephen Wong
Olga Gerdjikov
Teresa Cole
Jean McComas
Daniel McDonald
Kay Brown
Mary Sherwood Brock
J. Eric Steenbergen
Mitch Mitchell
Blake Sanders
Hannah March Campbell -Juror’s Discretionary Award
Endi Poskovic -Hiromi Paper Company Materials Awards
Michelle Martin
John Saling
Judy Youngblood
Matthew J.Rangel
Ron Meir
Bobby Rosenstock
Dorothy Chabay-Dempsey
Pamela Zwehl-Burke
Lynne Johnson
Megan Frauenhoffer
Deborah Salomon
Sarah Pike
Jenni Cure
JenClare B. Gawaran
Linda Hunsaker
Dennis Johnson
Heather Huston


For more pictures from the LAPS 20th National go to our FlickR page here